بجای ایران فوتبال بازیکنان ازبکستان

بجای: ایران فوتبال بازیکنان ازبکستان جام جهانی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی چین گوشت آزمایشگاهی تولید می کند

چین با عقد قراردادی به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار در صدد تامین گوشت آزمایشگاهی برآمده است. 

چین گوشت آزمایشگاهی تولید می کند

چین گوشت آزمایشگاهی تولید می کند

عبارات مهم : میلیون

چین با عقد قراردادی به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار در صدد تامین گوشت آزمایشگاهی برآمده هست.

به گزارش مهر به نقل از فیوچریسم، با توجه به زیاد کردن شدید جمعیت کشور چین و نیاز روزافزون این کشور به روش هایی پیشرفته جهت تامین مواد غذایی، تولید گوشت آزمایشگاهی با استفاده از سلول های بنیادی حیوانات مورد توجه چین قرار گرفته است.

چین گوشت آزمایشگاهی تولید می کند

از همین رو، مقامات چینی قراردادی ۳۰۰ میلیون دلاری امضا کرده اند تا گوشت مورد نیاز خود را به این شیوه تازه تامین کنند و از پرسشها زیست محیطی ناشی از مصرف زیاد علوفه و تخریب جنگل ها جهت تغذیه و نگهداری دام بکاهند.

آمریکا و رژیم صهیونیستی سرمایه گذاری گسترده ای در زمینه تولید گوشت آزمایشگاهی به عمل آورده اند و مراکز تحقیقاتی زیادی در ایالات متحده در این زمینه تحقیق می کنند. Memphis Meats از جمله این شرکتهاست که با سرمایه گذاری بیل گیتس و سر ریچارد برانسون فعالیت می کند. Hampton Creek مجموعه دیگری است که فروش گوشت آزمایشگاهی را از سال آینده میلادی شروع می کند.

چین با عقد قراردادی به ارزش ۳۰۰ میلیون دلار در صدد تامین گوشت آزمایشگاهی برآمده است. 

تولید گوشت آزمایشگاهی در حال حاضر هنوز مبتنی بر استفاده از سلول های بدن حیوانات است و لذا کشتار آنها را به طور کامل متوقف نمی کند. دانشمندان هم اکنون به دنبال اختراع روش های تازه ای جهت تولید گوشت آزمایشگاهی هستند که هیچ نیازی به کشتار حیوانات نداشته باشد.

بر اساس برآوردها ۱۴.۵ درصد از کل موارد تصاعد گازهای گلخانه ای ناشی از صنعت دامداری است و لذا متحول سازی این صنعت به حفظ محیط زیست کمک شایانی می کند. دولت چین امیدوار است به تدریج مصرف گوشت در این کشور را تا ۵۰ درصد کم کردن دهد. چین هر سال حدود ۱۳.۵ میلیارد دلار صرف واردات گوشت می کند و سرمایه گذاری جهت تولید گوشت آزمایشگاهی باعث صرفه جویی عظیمی جهت این کشور می شود.

واژه های کلیدی: میلیون | استفاده | حیوانات | سرمایه گذاری | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs