بجای ایران فوتبال بازیکنان ازبکستان

بجای: ایران فوتبال بازیکنان ازبکستان جام جهانی اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی مزد کارگران در سال ۹۷چقدر می‌شود؟

معاون روابط کار وزیر کار رقم خط معیشت را دومیلیون و ۴۵۰هزار تومان اعلام کرد و گفت: مجلس درصدد تصویب طرحی است که به‌موجب آن حداقل دستمزدها جهت سال آینده با قیمت

مزد کارگران در سال ۹۷چقدر می‌شود؟

مزد کارگران در سال ۹۷چقدر می شود؟

عبارات مهم : دستمزد

معاون روابط کار وزیر کار رقم خط معیشت را دومیلیون و ۴۵۰هزار تومان اعلام کرد و گفت: مجلس درصدد تصویب طرحی است که به موجب آن حداقل دستمزدها جهت سال آینده با قیمت بیشتری زیاد کردن یابد.
تسنیم نوشت:احمد مشیریان، معاون روابط کار وزیر کار در حاشیه نشست تخصصی گفت وگوی اجتماعی سه جانبه در جمع اصحاب رسانه از تأثیر مصوبه مجلس راجع به زیاد کردن 15 تا 18 درصدی حقوق کارمندان با حقوق کمتر از 2 میلیون به روی تصمیمات شورای عالی کار خبر داد و گفت: هنگامی که که مجلس جهت کارمندانی که زیر 2 میلیون تومان حقوق می گیرند زیاد کردن 15 تا 18 درصدی تصویب می کند قطعاً این عنوان روی تصمیمات شورای عالی کار جهت زیاد کردن مزد کارگری اثرگذار خواهد بود.
وی با تأکید بر اینکه “افزایش بن خواروبار کارگری در سال 97 منتفی است و زیاد روی حداقل حقوق و مزد مبنا متمرکز خواهیم شد” گفت: با وجود اینکه تورم 4 سال گذشته 45 درصد بود، ولی دستمزد بیش از قیمت تورم یعنی 75 درصد زیاد کردن یافت.
مشیریان راجع به نشست های شورای عالی کار گفت: پیش از شروع نشست های شورای عالی کار کارگروه هایی جهت بررسی هزینه های تأمین سبد معیشت کارگری با حضور کارفرمایان و کارگران برگزار شد و نتیجه های آن در شورای عالی کار بررسی خواهد شد. بن خواربار کارگران امسال زیاد کردن نمی یابد ولی دولت درصدد است به پیشنهاد مجلس پایه حقوق کارگران با دریافتی های پایین را بین 15 تا 18 درصد زیاد کردن دهد.
وی با بیان اینکه “از حالا نمی توانم رقم دستمزد را آینده نگری کنم” گفت: چون نظر دیگر شرکای اجتماعی هم مهم است ولی همه ساله دستمزد براساس قیمت تورم و سبد معیشت خانوار تعیین می شود.
وی با ابراز اینکه رقم خط معیشت دو میلیون و 450 هزار تومان است گفت: مجلس درصدد تصویب طرحی است که به موجب آن حداقل دستمزدها جهت سال آینده با قیمت بیشتری زیاد کردن یابد.

واژه های کلیدی: دستمزد | میلیون | کارگری | کارگران | سال آینده | حداقل دستمزد | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs